Değişimim başladı

Göz göze geldik. Kısa saçları vardı, erkek tıraşı. Kendisi de kısa boyluydu. Bana bön bön bakıyordu. Sonra sadistçe bir gülümseme gönderdi. Aramızda üstüme atlamaması için bulunan tek engel camdan bir duvardı. Biraz endişelenmenin zamanının geldiğini düşündüm. Birazdan onların arasına katılacaktım, camdan duvarın diğer tarafına geçip orada yaşamam bekleniyordu. Bunu ben istemiştim. Artık fikrimi değiştiriyorum geri dönmeliyim de diyemezdim. Korktum, iliklerime kadar titredim bir an.

Görevli çantamı açtı ve içinde ne varsa ortaya döktü. Yaklaşık 14 15 kişinin gözlerini çantamın içinden çıkanlara diktiğini gördüm. Ayıkladı. Sigaraları aldı, üstüne adımın yazdığı bir etiket yapıştırdı ve dolaba koydu. Kalanı depoya götüreceğini söyledi. Başka bir görevli tansiyonumu, ateşimi, boyumu, kilomu falan ölçtü. Artık içeri gidebilirsin, dedi. Ayağımda bana uymayan bir çift terlik ile yalpalayarak ve diken üstünde kapıyı açtım ve arkamdan kapattım.

Etrafa göz gezdirmeye başladım. 42 adet küçük kare bölmenin bulunduğu bir dolaptı ilk göze çarpan, tabi bana gözlerini dikmiş yabancılar haricinde. 7 numaralı dolaba benim eşyalarımı koymuştuk hastabakıcı ile 20 dakika kadar önce. Ayakta duruyordum. Öyle duvardaki resimleri felan inceliyordum/biraz da inceliyormuş gibi yapıyordum çünkü etraftaki fısıltılar daha ilginçti. Üç ya da dördüncü turumu tamamlarken turuncu saçları olan bir kız seslendi. “Hey, otursana, insan yemiyoruz!” Anında gerildim.

Yemeyeceklerini biliyordum tabi ki ama yeni insanlarla tanışıyordum ve her zaman ilk kelimeler önemlidir. Yavaşça koltuklara yöneldim. Tanışmayla alakalı falan bir şeyler oldu işte. E tüm ayrıntıları hatırlamamı bekleyemezsiniz benden. Deliyim ben sonuçta.
Her zamanki gibi deliydim ve o an evimdeydim.

Tanrım!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s