Benim gibiler için (sonradan sonların başlıkla alakasız olduğunu fark ettim ama aklıma başka bir şey gelmedi)

Kötü hissediyorum.

Hayatında sürekli kaybetmiş ve tekrar ayağa kalkmış güçlü gözükmeye çalışan insanlar, en ufak darbede tekrar yıkılır.

Yıkılmaktan bıktım. Bi cümle, bi şarkı sözü, bi koku, bi mekan beni yıkabiliyor artık. Tek farkı şu, artık ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun depremin şiddeti neredeyse aynı oluyor ve birkaç saatlik berbat hislerin ardından ya çözüm üretmeye başlıyorum ya da uyuyorum ve uyanınca çözüm üretmeye başlıyorum. Bir bakıma iyi ama bir bakıma acınası. Şöyle ki asla yerlerde sürünüp mahvolmam için zaman yok. İzin veremem kendime. Yüksek sesle veya birine mesajla bile olumsuz bir şey söylemiyorum. Her şeyi olumluyorum.

Bir yandan kötü tabi. Ama güzel kısmını da unutamam. Siz de unutmayın. Her seferinde yıkımlara daha hazırlıklı oluyorsunuz. Bir ara o kadar batmıştım ki yıkılmaya, annem ölse ağlamayacak ve gereken şeyleri yapmaya başlayacak gibi hissediyordum. Bilmiyorum neden şu an öyle değilim. Belki de atlattığım şeyler bana ölümün geride kalanlar için ne kadar zor olduğunu gösterdi.

Ölüm bana pek bir şey ifade etmiyor aslında, sadece nereye gideceğimi bilmiyorum öldükten sonra bana ne olacağını falan. Ama pek de umrumda değil sapıklarla ve suçlularla aynı yere gitmediğim sürece. Herkesin yaşadığı şeyleri yaşamak bana korku vermiyor pek son zamanlarda. Herkes ölüyor. Kadınlar sonsuzdan beri doğuruyor. Kanser olanlar kemo alıyor. Herkes aynı sınava giriyor. Her gün nüfusun çoğu metroya, trene ve vapura biniyor. Eğer herkes yapabiliyorsa o kadar da korkunç olamaz çünkü konuşmaktan, gülümsemekten veya alfabenin kaç harf olduğunu 3 saniyede söyleyebilmekten aciz olan çok fazla insan var. Herkes yapıyorsa ben de yapabilirim.

Açıkçası gene Elifliğimi yaparak konunun başında tam olarak konunun ne olduğunu ve ne anlatmak istediğimi unuttum. Heh tamam tekrar döndüm sahalara.

“Benim gibi olanlar için” imiş başlığım. O zaman ona göre yazayım. Eh, benim gibi çok fazla insan olduğunu sanmıyorum en azından yaşayan ve benimle tanışmak isteyecek. Küçklükten beri şöyle derdim, benim gibi bir insan varsa etrafta, zaten beni bulamaycak çünkü o da benim gibi birisi, kendini dışarıya göstermiyor. Ama eğer benim gibi bi bir insan varsa şimdilerde beni arıyordur o yüzden kendimi fark ettirsem aynı zamanda etrafa karşı ilgiyle baksam iyi olur.

Yıllardır bu durumdayım. En eski şu an ulaşabildiğim yazılarım 2012 ye falan dayanıyor. O zamandan beri aynı şeyleri döne dolaştıra dert etmişim. Zaten problemin yaşadığım sorunlar değil de kişiliğimdeki kırıklıklar olduğunu 2018in ilk günlerinde, 29 tane deli ve 5 6 tane görevlinin arasında fark etmiştim. Ben böyle birisi olduğum sürece belli problemler yakamı bırakmayacak ve böyle birisi olmayı ben bırakmayacağım. Bilincindeyim.

Şu an karşı tarafa bir şey anlatmam gerekiyor ama neyi ifade etmek istediğimden emin değilim. “Buradayım gel beni bul ve birbirimize benzediğimiz için birbirimize koşulsuz güvenip destek olup harikalar yaratalım?” Sanmıyorum.

Sevgili benim gibi insan, yalnız değilsin. Ben buralardayım. Bir gün karşılaşırız elbet.

Bu arada sırf karşı cinsten bahsetmiyorum. Aşırı ihtiyacım var benim gibi bir kızla konuşmaya. Hiçkimse benim özelliklerimin yarısını bile aynı anda bünyede barındırmıyor. Her düşüncem, her problemim, her sorum, her neşeli günüm için başka bir arkadaşım var. Eh, bu sanırım olgun insanların yaşadığı bir problem. Ama ben daha 19 yaşındayım.. Tanrım lütfen bu sahip olduğum özelliklerin hepsi bir kişide toplanıp bffim olarak ortaya çıkabilir mi?

Çok şey istiyorum. En belirgin özelliğim bu olabilir.

Size günaydınlar, bana birkaç saat iyi uykular.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s