Promiscuous

Erkekler garip yaratıklar.
Kadınlar da öyle.
Kediler de baya garip.
En garipleri benmişim gibi hissediyorum.
İngilizcede “promiscuous” diye bir kelime var. Genel olarak öyle hissediyorum. Ekim ayından beri. Vov, dile kolay 10 ay olmuş ben böyle olalı. Bence bu biraz sevgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Hayatımda hayatımı emanet edebileceğim çok az insan var. Eh, bu benim değer verdiğim herkese karşı helikopter annelik yapmaya çalışmamdan kaynaklanıyor olabilir ama elimde değil ki.
Helikopter annelik deyince aklıma direk Mehmetim geliyor. Şu sıralar onunla ilgilenmeye pek fırsat bulamadığım doğru ama onuncu sınıfta beraber mersine satranç turnuvasına gittiğimizden beri onu koruyup kollamaya çalışıyorum. Onu kaç kez hastaneye götürdüğümü, kaç kez babasını arayıp yardım istediğimi, polisten kurtulmak için ağlama taklitleri yaptığımı bilemiyorum. O benim bana ait olan genleri taşımayan, aynı ana babadan olmadığı halde kardeşim gibi olan bir insan. Muhtemelen bu değişmeyecek. İlk kez hastaneye yattığında ölecekmiş gibi hissetmiştim. O korkunç hikayeleri dinlerken ben yaşamış gibi ağlamıştım. Onu üzen eski kız arkadaşıyla onu üzdüğü için kavga ederken herkes ona aşıkmışım gibi düşünürken ben onu hep korumuştum. Korunmaya ihtiyacı yoktu genelde, onun da sadece sevgiye ihtiyacı vardı ama ben hiç kimseden almadığım sevgiyi nasıl vereceğimi de bilmediğimden sadece onu korumuştum, korumaya çalışmıştım, çoğu şeyden.
Yakın zamanda ona hak ettiği sevgiyi göstermeye çalışacağım. Bu söz de burada dursun. Umarım ben bunu deneyene kadar ölmez. Umarım ben de ölmem.
Konumuz erkek düşkünlüğü idi. Babamı suçluyorum. Ey anne! Bu senin de hatan. Babamla evlenmek gibi korkunç bir hatayı affedebilirdim ama öyle bir adamdan çocuk yapmanı affedemiyorum.
Promiscuous’tan babama geldi ya konu, çok değişik oldu. Ama baba sevgisi tatmayan kızlar her şeyi yapabilir. Sevgili baba adayları, baba olmadan önce bu sorumluluğun hayatınız boyunca peşinizden geleceğini unutmayın. Çocuk sahibi olmak kolay bir şey değil. Evet anne 9 ay karnında taşıyor, emziriyor, büyütüyor ama siz de rol almalısınız. Bu basit bir şey değil. Düşünün. Beyninizle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s