“Hazır değilim” ?

Hazır değilim genelde şu anlamlara gelir:

 • Başka birisinden hoşlanıyorum
 • Sen yedeksin ama gitmene izin veremem çünkü asıl istediğim kişinin olacağı kesin değil, eğer olmazsa sana geleceğim çünkü yalnız kalmak istemiyorum
 • Seni kırmak istemiyorum çünkü iyi birisin ama seninle olmayacağım
 • Seni kendime uygun görmüyorum
 • Benim için yeteri kadar iyi değilsin
 • Arkadaşız ve bunu bozmak istemiyorum
 • Denizde çok balık var ve sen minik bir denizatısın
 • Bana daha iyi şeyler sunabilecek insanlar var
 • Çirkinsin
 • Aptalsın
 • (bazı durumlarda) gerçekten hazır değilim

Benim durumumda ise hazır olmamak bunlardan hiçbiri anlamına gelmiyor. Yani bir ilişkiye hazır olmamayı bırakın, yeni insanlarla tanışmaya buluşmaya hazır değilim. Çünkü iyi hissetmiyorum. Birisinin beni çekici bulamayacağı kadar şişkoyum, bu ilk neden. İkincisi ise kimseyi karmaşamın içine sürükleyip umutsuzca beni anlamasını beklemek istemiyorum. İkisi birbirleri olmadan geçersiz nedenler sayılabilir. Ama hiçkimse çekici ve mükemmel bulmadığı birisinin problemleri içinde kaybolmayı istemez. Biliyorum. Bu biraz üzücü ama smart bi çıkarım. Böylece heveslenmem.

Kısa bilgi: Erkeklere üç yönlü bakıyorum. Hiçbir şekilde bir ilişkimin olmayacağını bildiklerim(bu çeşit kendi içinde parçalara ayrılıyor: akrabalar, yakın arkadaşlar, sevmediklerim, pilavboylar, cılızlar, uyuşturucu bağımlıları, başarısızlar etc.), sadece fiziksel olarak ilgilendiklerim(fiziksel olarak birisi ile bir şeyler yaşamak için az da olsa hoşlanmam gerekiyor tabii ama minimum miktar yeterli), düzgün ve benim için iyi olabileceğini düşündüğüm ve hoşlandıklarım(sevgili materyali)

Ve hiçbir türü ile görüşmek istemiyorum şu sıralar. Çünkü ben baya paranoyak bir insanım. Karşıdaki insan öyle düşünmese bile ben dış görünüşüm yüzünden utanacağım ya da sorunlarımın berbatlığını görüp beni yargıladığını düşüneceğim. Böylece sağlıklı bir iletişim kuramayacağım. Hani şey var ya “you think you’re better than me?” o hareketi yapıp çekip gideceğim kendi hakkımda kendi düşüncelerim yüzünden. Yani karşı taraf da muhtemelen öyle düşünecek, önceden düşünmüyorsa bile sonradan.

Ayrıca şu var, erkekler de mükemmel değil. Bir erkekle tanıştığımda genelde ne kadar kötü olduklarını anlayabiliyorum. (buradaki kötü tanımım çok çok çok çok kötü ve insanları kullanıp atmak için her şeyi yapabilecek potansiyele sahip) Tamam, ben melek değilim. Cidden değilim. Bazen berbat bi insanım. Ama hiç bir insanı kullandığımı hatırlamıyorum. Tamam, erhanı kullanmayı düşünmüştüm ama tam bi felaketle sonuçlandı ve bir daha onun yüzüne bakacağımı düşünmüyorum çünkü ayıp denen bir şey var ve bir ayıp yaptığında karşındaki insanı oturtup özür dilemen falan gerekir.

 

Buna bi hikaye ile devam edeceğim. This REALLY happened. Mart Nisan gibiydi. Bi çocuk vardı okuldan. Adını bile unuttum ama Ali olması muhtemel. Tinderdan tanıştık. Boğaziçi Üniversitesinda okuyor ya, aklı başında normal iyi bir insandır diye düşünmüştüm. Tek olayı şeydi Boğaziçi 3. sınıf olmasına rağmen daha önce hiç seks yapmamıştı.(evet o an garipliği fark etmeliydim) Buluştuk. Güneye içmeye gittik. Her şey iyi güzel. Gerçekten. Bir sorun göremedim. Sadece hoşuma gitmediği halde beni öpmeye falan çalıştı, ittim. İşemeye gitti sonra. Youtubedan müzik dinliyorduk bu yüzden telefonunu bırakmıştı. Aldım telefonunu whatsappa girdim. Herkes(tamam, düşünen ve mantık kuran herkes) bilir ki bi erkeğin nasıl bi kişiliği olduğunu kızlarla olan konuşmalarına bakarak değil yakın erkek arkadaşlarıyla olan konuşmalarına bakarak anlayabilirsiniz. Açtım konuşmalarını. Özetle:

-Kanka kimle seks yaptığın önemli değildir değil mi ne kadar çirkin olsa bile seks sekstir

+Aynen kanka √

-O zaman bugün milli oluyorum

+Helall

Sinirlerim tavana çıkmıştı. Sakin kalmaya çalışıyordum. Benim için çirkin demeleri olay değildi, ben sadece şişkoyum çirkin olmadığımı biliyorum. Olay sadece seks için kullanılmaktı. Sadece bu olsa iyi, entelektüel ve zeki olduğunu düşündüğüm bir çocuk bu konuşmaları yapacak kadar piç, bunları görmeme sebep olacak kadar aptaldı. Hem piç hem aptal bir çocuk? O zamanki ben bile buna katlanamazdı.

Hızlı düşün Elif. Çözüldü. √

Geldi. Hiçbir şey olmamış gibi müzik dinliyordum. Bana “aşkım” falan demeye ve öpmeye çalışmaya başladı. Ne diyorsun falan oldum. Neden ki bu normal değil mi falan dedi. Hala sakinim. Eve gitmek falan istedi. Mantıklı bir düşünce sunacağım: Kimse 2 dakika önce reddettiği bir çocuk ile güney yokuşunu çıkmak istemez. Hadi dedim yukarı çıkalım bakarız. Çıktık. Kondom olmazsa olmaz diyerek onu uzaktaki açık olduğunu umduğumuz bir eczaneye gönderdim. (evil emoji) yaklaşık 20 dakika kadar öyle midyeci abinin yanında falan takıldım meydanda. Geri döndü, eli boş. Kondom almış olsaydı daha etkili olacaktı bundan sonra yapacağım şey ama olsundu uğraşmış olması bile üzücü şekildeydi. Gel dedim gözünü kapat bir şey yapıcam. Sokağın ortasındayız. Öpeceğimi sandı. Gözünü kapatıp siper aldı. 😀

Bir tokat atmışım, ciddi ciddi birine attığım ilk ve en süper tokattı.

Orospu çocuğu sen kendini ne sanıyorsun temalı birkaç küfür, bağırışma ve (emin değilim kaç tane) birkaç tokattan sonra köşeyi dönüp orada etraftaki herkesle yalnız bırakıp evin yolunu tuttum.

Ama tabi sinirimi daha atamamıştım, bir süre arkadaşlarıma sızlanıp instagramda onu rezil ettikten sonra sakinleşebildim.

Evet bu hikaye bize ne öğretiyor: Hem piç hem aptal olma lüksünüz yok. İkisinden biriyseniz göz ardı edilebilir bazılarınca.

Ve sonradan, çocuk gelip benden özür diledi. Ben de peki dedim. Bunu bile affettim. Benim için üzücü ve biraz utanç verici bir anıydı ama bunu yaşadığım için mutluyum çünkü biraz daha tecrübe kazandım. Özür dilediği için mutluyum. Bir daha onu okulda görürsem-hatırlarsam sakince selam verebilirim. (görünüşe göre her karşılaştığımızda tokat yemekten korkuyordu)

 

Ana konumuza dönersek: Kendimi yeterince sakin, dingin, fit ve özgüvenli hissedene kadar kimse ile dateleşmiycem. Yeni biriyle en azından. Geçmişimden sürprizler çıkarsa itiraz etmem. Yeni birine hazır değilim çünkü hazır değilim, yazının başında sıraladığım maddelerden biri yüzünden değil.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s