99

Selam! Salut! Hi! Dillerim bitti.

Kendimi gene burada buldum. Sebebi biraz belli. Gene yalnızım. Gene mantıklı bir sebebi yok. Neden olsun ki? Size ne benim sebeplerimden hem? Tamam ya bir tek sen dinliyorsun beni zaten.

99 günüm kaldı-kalmış. Sanırım o 99 günü Kilyos’ta çıkarmam gerekiyor. Ölüyorum Karbon. Kimse görmüyor değil, elbet görüyorlar ama dokunmuyorlar, elimden tutmaya yeltenmiyorlar.

Halledicem. 13.05

Halledemedim. 13.08

Karbon, yapamıyorum.

İnsanları, annemi umursamadan gitmem lazım buralardan. Yapbilir miyim?

“koşma yorulduysan”

Ağlıyorum. Ölüyorum.

Aralık 18, 2017 – saat öğlen civarı – Tırmata

 

Ne zaman buna karar vermiştim tam tarihi hatırlamıyorum(intihar notumu o gün yazmaya başlamıştım o yüzden ararsam bulurum) ama 19. doğumgünümde eğer hala fikrimi değiştiren bir şey olmasaydı intihar edecektim. Bunu yazdığım günü hatırlıyorum. Yurttan derse gidiyorum diye çıkmıştım. Sanırım ilk derse girip dersin ortasında klostrofobi ve çok fazla insandan dolayı hocadan izin alıp koşaradım çıkmıştım. Rüzgar esiyordu. İntihar etmeye karar verdiğim gün şans eseri aradığımda gelip beni langırt oynamaya götüren çocuk, Halil, onu aramıştım. Neden olduğunu hatırlamıyorum bir şebep uydurmuştum ama sesini duymak istemiştim çünkü iyi bir çocuktu ve arkadaş olabileceğimizi düşünüyordum. Sahile inen kumlu merdivenlerde birkaç dakika onunla konuşmuştuk. Sonra kendimi ne zaman kötü veya dağılmış hissetsem gittiğim yere otomatikman götürmüştü ayaklarım beni. Öğleye gelmiyordu bile. Yeni açmışlardı Tırmata’yı, temizlik yapıyorlardı. Kahvaltı için patates kızartması isteyip tek aşkım Amsterdam’la oturmuş denizi izliyordum bunları yazarken.

Şimdi ise o günler sadece bulanık hatıralar olarak kalıyor. Marttan beri Kilyosa adımımı atmadım. Beraber gidecek kimseyi bulamadığımda canım istemedi, canım istediğinde beraber gidecek kimseyi bulamadım. Tek başıma gitmek de istemedim, neden bilmiyorum.

Kilyos. Ev.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s