Yedek Kulübesinde Kendini Değerli Zannetmek

Hazır uyku tutmamışken eski fotoğrafları karıştırayım demiştim. Karşıma Yavuzla konuşmalarımız çıktı. Hani o ss aldığımız sonra bir sıkıntı çıktığında karşıya tak diye ama şöyle demiştin dediğimizi düşündüğünüz kısımlar var ya, benim için son part hariç hepsi geçerli. Mesajlar önemliyse silmeden ss alırım. Güzel dersler çıkarıyorum gülümseyerek ve en önemli ders şu anladığım kadarıyla: Erkekler, sizin onların yedeği olmanızı istiyorlar ama yedek olmak riski bile onlara korkunç geliyor. Ne kadar saçma değil mi? Atlatın bunları ama ya.

Aynı şey diğer sevgilimde de başıma geldi. Daha doğrusu şu aldatıldığım ilişkimside olan eski sevgilim. Tek eşli olmayı istemiyordum. Diğer türlüsü daha rahat, daha sıkıntısız ve daha bana göre. Kendisi istedi. Hayır demedim çünkü onu kaybetmek istememiştim. Demiştim ki sadık kalmaya çalışacağım ama bu benim kişiliğim değil haberin olsun. Beni kıskanmıştı falan, tam da dozunda. Fakat aldatıldığımı öğrendim. Beni yedek kulübesine yerleştirdiğini öğrendim. O kızla işler yolunda giderse beni bırakacağını gördüm. Tam tersini öğrense taş üstünde taş kalmazdı, şiddete maruz kalırdım, biliyorum.

Bana dedi ki ona aşıkmışım. Aynı şeyi ilk öpüştüğüm insan da yapmıştı aşık değil de çok sevdiğimi sanmıştı. Durup şunu söyledim ikisine de, aynı ifade ile, hatırlıyorum: Sen kim olduğunu sanıyorsun? Benim hikayemde ne kadar yerin olduğunu sanıyorsun?

Çok da değerli zannetmeyin kendinizi, bana değer göstermezken

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s