Farklı

Farklı olmayı neden abartıyorlar bilmiyorum, ama hoşuma gidiyor bu davranış.

HER yerde farklı olduğumu hissettirdiler bana. HER YERDE. Anasınıfında hocanın favorisiydim. En çok benimle ilgilenirdi. İlkokulda hep ilk üçteydim. Sınıfın çoğu beni sever ama benden korkardı. Çok fena çığlık atardım anımsadığım kadarıyla. Hep arkadaşlarım vardı. Ortaokulda salak görünen ama her nasılsa gene başarılı olabilen bir olimpiyat öğrencisiydim. Benden korkarlardı çünkü inanışlarım onlara uymuyordu ve bunu bilmedikleri için beni anlamıyorlardı. Lise 1 2deyken 2 üst dönemimdeki kızlar beni korurdu, sadece beni. Yurtta en aktif ve en manyak kızdım. Sınıfta genelde uyurdum. En iyi arkadaşlarım hep farklı çevrelerdendi. Kardelende yeni kızdım. Önce beni çözmeye çalışmışlar, çözemeyince de salmışlardı. Baya kavga ederdim o yüzden hep farklı tepkiler alırdım. Altınyıldıza döndüğümde ise freak is back gibisinden bi titreşim aldım herkesten. İnsanlar beni unutmamışlardı. Ama ben onları unutmuştum. Kolej insanı mutlu etmiyordu unutmuştum. Kendi kabuğuma çekilip arkadaş edinmeme kuralı koyduktan sonra geçici arkadaşlar edindim, gereksizdi. Hep benden bir şey bekleniyordu çünkü ben farklıydım. Ben satranççı kızdım ama kurallara uymuyordum. Ben sigara içerken yakalandığımda cezalandırılmıyordum. Satrançta farklıydım çünkü ben rekabet etmiyordum, ben adrenalin için oradaydım ve içki. Aile arasında farklıydım çünkü beni nasıl tanımlayacaklarını bilmiyorlardı. İlişkilerde farklıydım çünkü erkek tarafından da bakıp düşünebiliyordum. Hayvanlarla aram insanlarla aramdan iyiydi çünkü kadın erkek eşitliğinden çok türler eşitliğine inanıyordum. Kilyos yurttaki odada farklıydım çünkü ne parti kızıydım ne de evcimen. Hazırlıkta farklıydım çünkü dersler odak noktam değildi hiçbir zaman, yaşamak için çaba göstermem öncelikliydi. BRSHHde Boğaziçili Kız’dım, kendim yatmıştım uslu uslu. Memlekette farklıydım çünkü onlar da beni kategorize edemiyorlardı.

Mor hissettiğim için saçımı mora boyadım, dikkat çekmek için değil. Ama dikkat çekmek de hoşuma gidiyor. Kimse yalan söylememeli bu konuda, dikkat çekmek, farklı olmak insanın hoşuna gider. Ta ki çok farklı olana kadar. Çok farklı olmak zordur. Ben onu seviyorum işte. Normallikten buraya gelene kadar baya garip yollardan geçtim, tekrar normalliğe döndüm ve bana göre olmadığından emin oldum. Eheheheh bakırköye bile yattım ve çok güzeldi. Tabi zorunluydum biliyorum ama diğer yatışımın da yakın zamanda olabileceğini bilmek mutlu ediyor. Ay şeye döneyim konuya.

Bulunduğum çoğu yerde bana farklı davranıldı. Ama insan farklı olmak istemiyor bazen. Herkesin girdiği gibi profa girip herkesin hak ettiği gibi bölümü hak etmek istemiştim. Olmadı. Ama şundan emin oldum. Ben bile bazen toplumda, bulunduğum ortamda farklı olmamak istiyorum. Boğaziçi bana bunu sağlama sözü veriyor. Orada herkes zeki ve deli. Herkesin farklı inançları, davranışları, alışkanlıkları var. Herkesin manyak manyak hobileri var. En azından benim görmek istediğim Boğaziçi böyle. Umarım aşırı hayal kırıklığı yaşamam. Bölüme geçebilirsem.

A geçemezsem mi, uslu uslu mimar sinandan kabul bekleyeceğim. Orada da Boğaziçi terk kız olarak farklı muamele göreceğim.

Farklı olmayı sadece beni mutlu ettiği, bana bir şeyler kattığı ve adrenalin veya huzur doldurduğu zaman seviyorum.

Umarım diğer türlü farklılıklarımla çok fazla karşılaşmam, yoksa bugünlerdeki gibi kötü duruma düşüyorum. -son 96 saatte 72 saat uyumuşumdur en az. Çarşambadan beri dışarı çıkmadığıma eminim ve gidemiyorum. Sigaram bitti. Pamuk sürekli ağlıyor. Yemeksepetinde mahalle içinde en çok sipariş veren 7. kişi olmuşum. İyice obez olmaya çok yakın—.— ve evimde boş pizza kutuları var, çok fazlalar. 2 poşet çöp birikti ama çıkamıyorum işte dışarıya, sadece yapamıyorum.

Bi an önce geçsin..

Farklı” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s