İnsanların ömürlük olduğunu nasıl anlarsınız?

Anlayamazsınız.

Hissedersiniz.

Mütiş insanlar vardır, seversiniz ama bir halt olmaz. Bilirsiniz ileride görmeyeceğinizi.

Benim için iletişim kurduğum, duvarlarımın içine aldığım insanlar çok sınırlı. Diğerleri ile pek yakın ilişki kurmayı sevmem. Seks felan değil bahsettiğim, hoşlanmadığınız biri ile bile seks yapabilirsiniz. Benim bahsettiğim ömürlük dostluklar.

Benim birkaç tane var, çok şanslıyım bu açıdan. Şanssız olduğum kısım ise henüz İstanbulda çok fazla olmamaları. Çoğunlukla Ankara’ya konuşlanmış olan bu ömürlük insanlar, İzmir, Adana, Antalya ve Çanakkale gibi küçük-büyük şehirlerde de bulunabiliyorlar.

Yakın dönemde hepsine aynı anda ulaşamayacağımı bilsem bile uzun dönemde hepimizin yan yana olacağını biliyorum. Çünkü nasıl bilmeyeyim?

Hayatım boyunca tüm yakın arkadaşları yakın arkadaş olan insanlara özenmişimdir. Benim arkadaşlarım sürekli farklı yerlerdendi.

(şu an kulaklığımla bir ilişki içindeyim ve herhangi bir sevişmeden daha çok zevk veriyor bir süre kulaklıkla müzik dinleyemedikten sonra birden istediğin kadar çok ve yüksek sesli dinleyebilmek- akustik şeyler sizi seviyorum)

İstanbuldaki ömürlük olduğuna inandığım iki arkadaşım ise İlknur ve Burak. Az önce İlknurum aradı. Geliyorum dedi. Normalde birisi geliyorum dediğinde delirir ve evi toparlamaya çalışırım, şimdi yapacağım tek şey ise eve döndükten sonra bulaşıkları yıkamak olacak çünkü gene onun zorunda olmadığı bir işi isteyerek yapmasını istemiyorum. Zaten kendi işleri başından aşkın. Geçen geldiğinde 2 haftalık birikmiş bulaşığımı yıkamıştı evet gerek olmadığı halde.

İlknurun mütiş yanı ise mütiş olması. Hani şey olur ya “aşkım beni neden seviyosun” “seviyorum len nedeni mi var” felan. İnsanlara neden güvendiğimin bir nedeni ya da rasyonelleştirilebilecek bir şeyi yok. Bazı insanlar uyuşur bazıları uyuşmaz. Ben uyuştuklarımı kaybetmek istemiyorum. Kaybettiklerimle de.. Neyse bu konu farklı.

Sonuç olarak ömürlük insanlarınızı bulun, ve kaybetmeyin. Ben birkaç kere yaptım onu, hiç eğlenceli olmuyor.

Her gün en iyi halinizde olun! (best-self ??) Öyle olun ki ömürlük insanlarınız sizin onların ömürlük insanı olmadığınızı düşünüp gitmesinler, üzücü ..

İnsanların ömürlük olduğunu nasıl anlarsınız?” için 2 yorum

  1. “Çoğunlukla Ankara’ya konuşlanmış olan bu ömürlük insanlar, İzmir, Adana, Antalya ve Çanakkale gibi küçük-büyük şehirlerde de bulunabiliyorlar.”

    Afrika belgeseli cümlesi gibi olan bu cümleye bayıldım. Çok güldüm. :))

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s